Loading…

Publikohet fotografia e parë e variantit Omicron të virusit korona

  • 08/12/2021 | 23:30

Publikohet fotografia e parë e variantit Omicron të virusit korona

Universiteti i Hong Kongut publikoi sot fotografinë e parë mikroskopike të omicron, një variant i ri i koronavirusit.


Një fotografi e omicronit është marrë me një mikroskop elektronik.

Pjesa e majtë e fotos tregon një mikrografë elektronike të një qelize veshkash majmuni pas infeksionit me omikron.

Fotoja tregon dëmtimin e qelizave dhe grimcat e vogla të zeza të virusit.

Pjesa e djathtë e fotografisë është një version i zmadhuar i pjesës së majtë dhe tregon të njëjtën qelizë të infektuar.

Në atë pjesë të fotos, mund të shihni një sërë grimcash virale me thumba karakteristike për koronaviruset.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë