Loading…

Publikohet kalendari i La Ligës për sezonin e ri, këto janë ndeshjet e javës së parë

  • 23/06/2022 | 17:40

Publikohet kalendari i La Ligës për sezonin e ri, këto janë ndeshjet e javës së parë

Gjatë ditës së sotme është hedhur edhe shorti për ndeshjet e sezonit të ri në La Liga, teksa është bërë i ditur tashmë edhe kalendari për sezonin 2022/2023, transmeton Gazeta Metro.


Në qytetin e Madridit sot është hedhur shorti dhe janë përcaktuar edhe ndeshjet e javës së parë, ndërsa është mësuar edhe data kur do të filloi sezoni i ri i kampionatit spanjoll.

La Liga do të rikthehet më 13 ose 14 gusht, mirëpo në javën e parë nuk do të ketë ndonjë derbi.

Kampioni në fuqi, Real Madrid në javën e parë do të ballafaqohet me Almerian si mysafir, ndërsa rivali i saj, Barcelona do të takohet kundër Rayo Vallecano në shtëpi.

Derisa këto janë të gjitha ndeshjet e javës së parë: Athletic Bilbao-Mallorca, Real Betis-Elche, Celta Vigo-Espanyol, Cadiz-Real Sociedad, Osasuna-Sevilla, Getafe-Atletico Madrid, Real Valladolid-Villareal dhe Valencia-Girona. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë