Loading…
Publikohet lista e basketbollistëve të ftuar për ndeshjen Kosovë – Rumani
  • 11/02/2019 | 17:10

Publikohet lista e basketbollistëve të ftuar për ndeshjen Kosovë – Rumani

Kosova do ta zhvillojë ndeshjen me Rumaninë në kuadër të parakualifikimeve të Eurobasket më 24 shkurt.


Përzgjedhësi i Kosovës, Damir Mulaomerovic e ka publikuar listën e gjerë të Përfaqësueses A, e cila më 24 shkurt do të përballet me Rumaninë në kuadër të Grupit B të parakualifikimeve për Eurobasket 2021.

Përfaqësuesja A e Kosovës do të grumbullohet më 18 shkurt në Prishtinë për ndeshjen kundër Rumanisë, që i takon parakualifikimeve për Eurobasket 2021.

Dueli, Kosovë – Rumani do të zhvillohet më 24 shkurt 2019 me fillim nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Kosova bën gara në Grupin B dhe në tri duelet e para ka pësuar disfata, dy herë nga Maqedonia dhe një herë nga Rumania, ndërsa e ka edhe një shans në muajin gusht për ta siguruar një vend për në kualifikime për Eurobasket 2021.

Pra, Maqedonia i prin grupit me 6 pikë, ku nga tri ndeshje ka po aq fitore, kurse Rumania dhe Kosova i kanë nga tri pikë secila, përderisa rumunët i kanë luajtur dy ndeshje deri më tani, dhe dy të tjerat do ti luajnë në muajin shkurt, së pari kundër Maqedonisë dhe më pas kundër Kosovës.

Fituesi i grupit do ta siguroj një vend direkt për në kualifikime për Eurobasket 2021.

Raundi shtesë i parakualifikimeve për Eurobasket 2021 do të zhvillohet prej 3 deri më 21 gusht, ndërsa emrat e kundërshtarëve Kosova do t’i mësojë në shkurt pas ndeshjes kundër Rumanisë./gazetametro.net

Lista e gjerë e Përfaqësueses së Kosovës:

1. Dardan Berisha

2. Lis Shoshi

3. Leonard Mekaj

4. Valon Bunjaku

5. Malcolm Armstead

6. Mikaile Tmusic

7. Meriton Ismaili

8. Arian Qallaku

9. Erjon Kastrati

10. Edmond Azemi

11. Samir Zekiqi

12. Rron Grapci

13. Drilon Hajrizi

14. Besnik Azemi

15. Fisnik Rugova

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë