Loading…

Publikohet lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionit të 59 të Festivalit të Këngës në RTSH

  • 16/11/2020 | 20:10

Publikohet lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionit të 59 të Festivalit të Këngës në RTSH

Janë publikuar tashmë këngët pjesëmarrëse të Festivalit të Këngës në RTSH.


Ndonëse situata e krijuar nga Covid-19 gjatë këtij viti është e palakmueshme, u bë e ditur se Festivali i Këngës në RTSH do mbahet.

Emrat u mësuan disa javë më parë, kurse në ditën e sotme (e hënë) u lansuan edhe këngët pjesëmarrëse të këtij kompeticioni muzikor.

Në kanalin zyrtar të Radiotelevizionit Shqiptar janë publikuar të 26-të këngët pjesëmarrëse të këtij edicioni, ku përfshihen artistë të ndryshëm.

Të gjitha këngët mund ti dëgjoni ne linqet e publikuara më poshtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë