Loading…

Publikohet lista: Këto janë këngëtarët që po garojnë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision

  • 09/11/2021 | 17:53

Publikohet lista: Këto janë këngëtarët që po garojnë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH), ka publikuar sot listën e 20 këngëtarëve që do të marrin pjesë në edicionin e 60-të në “Festivalin e Këngës”, ku fituesi do të përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision.


Këngët që kanë hyrë në garë janë përzgjedhur nga komisioni i përbërë nga Ardit Gjebrea, Elton Deda, Marjan Deda, Klodian Qafoku, Zefina Hasani, Arta Marku dhe Redi Treni

Në mesin e këngëtareve që do të marrin pjesë në Festivalin e Këngës që do të mbahet në fund të dhjetorit, ka edhe emra të njohur si Ronela Hajati, Alban Ramosaj dhe Evi Reçi, por nuk mungojnë as emra të rinj të cilët këtë vit përbëjnë shumicën e pjesëmarrësve, shkruan Zeri.info.

Kjo është lista e plotë:

Alban Ramosaj

Denis Skura

Evi Reçi

Gjergj Kaçinari

Janex (Xhejn Kumrija)

Kastro Zizo

Kelly

Mirud

Rezarta Smaja

Ronela Hajati

Saimir Çili

Stefi dhe Endri Prifti

Shega

Urban Band

Eldis Arrnejti

Ester Zahiri

Kejsi Rrustja

Olimpia Smajlaj

Viola Xhemali

Xhuljana Pjetra

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë