Loading…

Publikohet lista me 10 sportistët më të paguar në botë: Messi lë prapa Ronaldon e Neymarin

  • 12/06/2019 | 11:17

Publikohet lista me 10 sportistët më të paguar në botë: Messi lë prapa Ronaldon e Neymarin

Revista e njohur amerikane “Forbes” ka publikuar listën me dhjetë sportistët më të paguar në botë, listë në të cilën prin ylli i Barcelonës dhe Argjentinës, Lionel Messi, transmeton Gazeta Metro.


Lionel Messi ka lënë prapa shumë yje të sporteve tjera. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka të ardhura vjetore prej 127 milonë dollarëve, përfshirë këtu pagën dhe të ardhurat nga sponsorët e reklamat e ndryshme.

Pas tij renditen Cristiano Ronaldo me 109 milionë dollarë dhe Neymar me 105 milionë.

Top pesshën e mbyllin boksieri Canelo Alvarez me 94 milionë dhe tenisti Roger Federer me 93.4 milionë dollarë.

Top dhjetshën e kompletojnë dy lojtarët në futbollin amerikan, Russell Wilson e Aaron Rodgers, dhe yjet nga NBA; Lebron James, Stephan Curry dhe Kevin Durant./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë