Loading…

Publikohet raport 24 orësh i IKSHPK’së: Kaq persona kanë humbur jetën nga virusi

  • 01/10/2021 | 14:56

Publikohet raport 24 orësh i IKSHPK’së: Kaq persona kanë humbur jetën nga virusi

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se kanë humbur jetën persona nga virusi dhe janë konfirmuar raste të reja me virus, shkruan Gazeta Metro.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 14.821 doza të vaksinës kundër virusit korona.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.343.656 doza të vaksinës.

Deri më sot 541.431 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 3.472 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të humbjeve të jetës.

Sot janë shëruar 409 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.600 Në total numri i rasteve aktive është 2.559. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë