Loading…

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, përsëri numër i lartë i të infektuarëve

  • 18/01/2022 | 14:58

Publikohet raporti i fundit i IKSHPK’së, përsëri numër i lartë i të infektuarëve

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar 720 raste të reja me COVID-19, shkruan Gazeta Metro.


Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë. Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.478 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.722.865 doza të vaksinës.

Deri më sot 797.229 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 36.925 doza përforëcuese dhe 2.182 doza të treta të vaksines kundër COVID-19. Nga 4.785 testime, 720 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 159 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.909. Në total numri i rasteve aktive është 5.678.
/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë