Loading…

Pulisic shpjegon rolin e ri që iu dha nga Tuchel

  • 04/02/2021 | 23:56

Pulisic shpjegon rolin e ri që iu dha nga Tuchel

Christian Pulisic është duke përjetuar formë të mirë nën urdhërat e menaxherit të ri të Chelsea, Thomas Tuchel.


Pulisic u inkuadrua në ndeshjen ndaj Tottenhamit, në minutën (65’), duke zëvendësuar Hudson-Odoi. Amerikani regjistroi një paraqitje fantastike, ai pas ndeshjes ka shpjeguar rolin e ri të cilin Tuchel i ka thënë.

Pulisic ishte më qendror, ku bënte kombinime me Timo Werner, i cili u duk mjaft mirë në ndeshjen e sotme.

“Është një lloj sulmuesi i rremë (False 9). Ka qenë mirë deri më tani”, tha ai.

“Ne kemi një qasje të re për lojën, kemi marrë një fitore vërtet të mirë, kështu që ka qenë një fillim pozitiv”, shtoi ai.

“Kanë qenë disa kohë të çmendura kohët e fundit dhe vetëm për të marrë një fitore të tillë i ka bërë të gjithë djemtë në dhomën e zhveshjes të ngazëllyer”, tha Pulisic.

“Ne jemi argëtuar shumë në stërvitje dhe ka buzëqeshje në fytyrat e futbollistëve, gjë që është mirë të shihet”, përfundoi Christian Pulisic.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë