Loading…

‘Punë e kryer’, Abazi kërkon arrestimin e Radojicicit

  • 06/07/2022 | 20:33

‘Punë e kryer’, Abazi kërkon arrestimin e Radojicicit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Haki Abazi ka reaguar pas lajmit se i shumëkërkuari, Milan Radojciq ka hyrë në Kosovë dhe thotë se nuk do të zmbrapset.


Abazi përmes një shkrimi ka kujtuar se, Radojicicit është në listën e zezë të SHBA-ve.

Kjo, sipas deputetit të VV-së, është e mjaftueshme që ndjekja e Radojicicit të bëhet sipas ligjit dhe zbatimit të ligjit.

“Kjo është përgjigjëja për Radojcic dhe vrasesit e kriminelët e ndërmarrjes kriminale në veri . Ai dhe të tjerët rreth tij janë në listen e zezë të thesarit amerikan dhe kjo është e mjaftueshme që ndjekja e tij të bëhet sipas ligjit dhe në zbatim të ligjit”, ka shkruar Abazi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë