Loading…

‘Punësuat dajë, halla e teze’, Deliu lëshon mbledhjen ku po raportonte Bislimi

  • 12/11/2021 | 10:47

‘Punësuat dajë, halla e teze’, Deliu lëshon mbledhjen ku po raportonte Bislimi

Gjatë raportimit të zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi në Komisionin për Integrime Evropiane, deputetja e Kuvendit nga PDK-ja, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se krejt çka është parë në qeverisjen Kurti në këta shtatë muaj ka qenë politizimi në punësime, me dajë, halla dhe teze.

Ndaj kësaj deklarate ka reaguar deputeti nga VV, Driton Hyseni, i cili ka kërkuar që në këtë mbledhje fokusi të jetë vetëm për Raportin e Progresit.

Në shenjë pakënaqësie deputetja, Blerta Deliu Kodra ka lëshuar mbledhjen, pasi zëvendëskryeministri Bislimi në përgjigjen e tij, u shpreh i habitur se çka janë këto deklarata të opozitës “depolitizimi-depolitizimi”.

Për shkak të kuorumit, është ndërprerë mbledhja dhe nuk u fut në votim raporti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë