Loading…

Punëtorët e urbanëve bojkotojnë punën, asnjë autobus s’po qarkullon

  • 18/04/2017 | 11:55

Punëtorët e urbanëve bojkotojnë punën, asnjë autobus s’po qarkullon

Asnjë autobus i trafikut urban nuk po qarkullon nëpër Komunën e Prishtinës. E për këtë, shkak është bojkotimi i punëtorëve.


Kjo po ndodh pasi punëtorët e kësaj kompanie publike po bojkotojnë punën, sepse nuk e duan drejtorin e ri të sapozgjedhur nga Bordi i Drejtorëve të Trafikut Urban, shkruan gazetametro.net.

Ata kanë bojkotuar punën në shenjë proteste dhe u deklaruan se nuk do të dalin në terren.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë