Loading…

Punëtori i postës së shpejt mundohet t’i mashtrojë policinë, arrestohet

  • 09/08/2022 | 09:01

Punëtori i postës së shpejt mundohet t’i mashtrojë policinë, arrestohet

Një punëtor u postës së shpejt ka inskenuar një rast grabitjeje kinse, dy persona me maska dhe nën kërcënimin e armës i kanë grabitur një shumë parsh prej 970€, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një punëtor i postës së shpejt është munduar të mashtrojë duke raportuar rrejshëm kinse dy persona të panjohur të maskuar, nën kërcënimin e armës, i kanë grabitur një shumë parsh prej 970€ dhe janë larguar në drejtim të panjohur.

Por pas hetimeve është vërtetuar se ankuesi ka inskenuar rastin, dhe i nijeti është arrestuar.

“LAJMËRIM I RREJSHËM

Fsh. Mazgit, Obiliq 08.08.2022 – 09:26. Ankuesi mashkull  kosovar punëtor i postës së shpejt, ka raportuar se derisa ka qenë me veturë dy persona të panjohur të maskuar, nën kërcënimin e armës, i kanë grabitur një shumë parsh prej 970€ dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Pas hetimeve është vërtetuar se ankuesi ka inskenuar rastin, ku i njëjti është arrestuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”./gaetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë