Loading…

Punime me stilolaps që duken si fotografi reale (Foto)

  • 25/01/2017 | 21:57

Punime me stilolaps që duken si fotografi reale (Foto)

Juan Francisco Casas është një artist spanjoll i cili me stilolaps bënë vizatime të mahnitshme, dhe gati të vërteta për syrin tonë.


Aftësia e tij i kalon të gjithë kufijt në artin e pikturave, dhe këtë e vërteton përkushtimi i tij, duke i parë vizatimet që bënë.

juan-francisco-casas4
Casas, me anë të lapsit të thjeshtë të prodhuesit BIC, me shumë zell dhe përkushtim, në copa letrash ka realizuar portrete të pabesueshme, që nuk dallojnë nga fotografitë reale.

juan-francisco-casas17
Juan Francisco Casas jeton herë në Madrid e  herë në Paris, ai është artist shumë i njohur në komunitetin e tij për veprat me stilolaps edhe pse jo rrallë mbanë ekspozita me piktura të llojeve të ndryshme, megjithatë stilolapsi e veçon atë. /gazetametro.net

juan-francisco-casas5
juan-francisco-casas3-1024x384

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë