Loading…

Punimet rreth urës së Ibrit, peng i zgjedhjeve

  • 29/05/2017 | 09:35

Punimet rreth urës së Ibrit, peng i zgjedhjeve

Hapja për qarkullim e urës mbi lumin Ibër ka mbetur peng i punimeve të pakryera nga ana veriore, që udhëhiqet prej Listës Serbe.


Pas ndërprerjes së punimeve muajin e kaluar nga udhëheqja komunale e Mitrovicës Veriore ato ende nuk kanë rinisur. Kjo nuk pritet të ndodhë të paktën deri pas përfundimit të procesit zgjedhor në Kosovë, shkruan sot Koha Ditore.

Përfaqësues shqiptarë të veriut nuk e kanë përjashtuar mundësinë që problemi i urës të përdoret për qëllime politike nga serbët, pas përçarjes së Listës Serbe dhe krijimit të subjekteve të reja politike nga ky komunitet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë