Loading…

‘Punoni, mos propagandoni’, Mushkolaj: 19 muaj prej se erdhi në pushtet, VV flet për ’20-vjeçarin’ e famshëm

  • 03/10/2022 | 20:54

‘Punoni, mos propagandoni’, Mushkolaj: 19 muaj prej se erdhi në pushtet, VV flet për ’20-vjeçarin’ e famshëm

Videoja e publikuar nga Lëvizja Vetëvendosje në Facebook duke pretenduar në një keqqeverisje 20-vjeçare nga ish-krerët e shtetit tani opozitarët e vendit ka shkaktuar reagime të shumta. Lidhur me këtë së fundmi reagoi edhe gazetari, Imer Mushkolaj, transmeton Gazeta Metro.


Ai thotë se VV duhet përmes videove propaganduese të tregojë sukseset e saj në pushtet, e jo të merret me ”20-vjeçarin” e famshëm të ish-qeveritarëve.

Mushkolaj shton se ”20-vjeçarët” janë ndëshkuar në zgjedhje dhe populli i ka dhënë mundësinë partisë në pushtet të punojë.

Në videon e publikuar, VV shpërfaqet si parti që nuk ka bashkëpunuar me partitë opozitare, edhe pse ata gjatë kohës që ishin në opozitë kanë pasur bashkëpunime me të gjitha partitë politike, përveç me Partinë Demokratike të Kosovës. /gazetametro.net 

Postimi i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë