Loading…

Pushohet nga puna pasi i dha drekën një studenti që s’kishte para për të paguar

  • 19/05/2019 | 20:30

Pushohet nga puna pasi i dha drekën një studenti që s’kishte para për të paguar

Një punonjëse e një kafiterie në New Hampshire, mendonte se po bënte gjënë e duhur kur ai i dha ushqim një studenti që nuk kishte para për ta paguar drekën e tij, por ky gjest e përjashtoi nga puna.

Bonnie Kimball punonte në vendin ku janë ofruar ushqime për shkollën e mesme, ku ajo punoi për pesë vjet, derisa ajo u akuza për vjedhje të drekës prej tetë dollarë.

Kimball tha se ajo dhe stafi kanë një marrëdhënie të mirë me studentët: “Ne i njohim këta fëmijë”, tha ajo.

Edhe pse studenti e pagoi drekën e tij të nesërmen, Kimball u pushua nga puna për ‘vjedhje’.

“Isha jeta ime për pesë vjet”, tha Kimball.

Sipas Kimball, menaxheri i saj i tha asaj në shkurt të lejojë studentët të marrin ushqim dhe të paguajnë më vonë nëse nuk kanë para.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë