Loading…

Puthja e famshme, teksa qyteti ishte në kaos: Çka fshihet pas kësaj fotografie

  • 23/05/2020 | 13:53

Puthja e famshme, teksa qyteti ishte në kaos: Çka fshihet pas kësaj fotografie

Tash e shumë vite një fotografi e një çifti që janë të shtrirë në tokë dhe puthen ndërkohë që pamje përrreth është kaos, është ndër fotografitë më të shpërndara në rrjetet sociale, shkruan Gazeta Metro.


Por, çka fshihet pas saj:

Më 11 Qershor 2011, Vancouver Canucks humbin ndeshjen ne hockey mbi akull kundër Boston Bruins dhe në rrugët e Vancouver nisin përleshjet midis tifozerive.

Dy te rinj gjenden në mesin e përleshjeve dhe u shkrepet kjo fotografi e quajtur “Riot kiss” si simbol kundër rrëmujës së pakuptimtë. Fotografia është bërë nga Richard Lam./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë