Loading…
Putin nisë luftanijet në drejtim të Anglisë
  • 08/08/2018 | 16:01

Putin nisë luftanijet në drejtim të Anglisë

Luftanijet ruse kanë lundruar nëpër kanalin anglez në rrugën e tyre për në Atlantik derisa trupat e Putin’it vënë presion ndaj marinës dhe tensionet vazhdojnë të rriten në mes të Rusisë dhe Perëndimit.


Anijet u vënë re në një kohë kur marrëdhëniet në mes të Britanisë dhe Rusisë janë ngritur pas helmimit Novichok, transmeton gazetametro.net

Kjo mund të shihet si demonstrim i forcës nga Putin, i cili dhe më parë ka dërguar trupa në kanalin anglez në një lëvizje paralajmëruese për Britaninë e Madhe.

Britania beson se Rusia qëndron prapa përpjekjes për vrasje të agjentëve Sergei Skripal dhe të bijës Yulia në Salisbury.

Luftanijet janë pjesë pjesë e një grupi duke shkuar në oqean për të filluar operacionet pas një parade detare për Putinin në Saint Petersburg. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë