Loading…

Putin thyen heshtjen: Tregon përse nuk i ka uruar fitoren Joe Biden

  • 22/11/2020 | 16:58

Putin thyen heshtjen: Tregon përse nuk i ka uruar fitoren Joe Biden

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se nuk është i gatshëm të njohë Joe Biden si president të zgjedhur, transmeton Gazeta Metro.


Një numër udhëheqësish botërorë tashmë e kanë uruar Biden për fitoren e tij në zgjedhjet amerikane, përfshirë Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, Kryeministrin Kanadez Justin Trudeau, Presidentin Francez Emmanuel Macron dhe Kancelaren Gjermane Angela Merkel.

Ndërsa fushata Trump vazhdon të luftojë rezultatet e zgjedhjeve dhe Biden përgatitet për ngjitjen e tij në Shtëpinë e Bardhë, Putini mbeti i qetë. Sidoqoftë, ai tani ka folur.

Siç raportohet nga Bloomberg, Putin i tha një stacioni televiziv shtetëror: ‘Ne do të punojmë me këdo që ka besimin e popullit amerikan.’

Ai shtoi: ‘Por ai besim mund t’i jepet vetëm një kandidati, fitorja e të cilit është njohur nga pala kundërshtare, ose pasi rezultatet të konfirmohen në një mënyrë legjitime, ligjore.’

Ndërsa kombet e tjera i bënë jehonë njëri-tjetrit urimet dhe urimet e mira për Bajden në fillim të këtij muaji, Putini vendosi të mos merrte pjesë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë