Loading…

PZAP tregon afatin për ankesa pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ

  • 28/10/2021 | 12:02

PZAP tregon afatin për ankesa pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka thënë se pas shpalljeve të rezultateve për zgjedhjet lokale të 17 tetorit, mund të paraqiten ankesa nga palët që dëshirojnë.

“PZAP njofton të gjitha palët që kanë interes juridik dhe publikun e gjerë se kundër këtyre rezultateve mund të parashtrojnë ankesë/apel në PZAP brenda afatit prej 24 orëve nga momenti i publikimit të rezultateve nga KQZ-ja”.

“Ankesat/apelet mund të adresohen në PZAP vetëm kundër shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve të kandidatëve për kryetar të komunave e jo edhe kundër shpalljes së rezultateve të zgjedhjeve të kandidatëve për anëtar të kuvendeve komunale, pasi që ato nuk janë shpallur ende nga KQZ-ja, që i bie se të gjitha kandidatet për anëtar të kuvendeve komunale mund të parashtrojnë ankesë/apel në PZAP, pas shpalljes së rezultateve të kandidateve për anëtar të Kuvendeve Komunale nga KQZ-ja”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë