Loading…

‘Qasja e Kurtit me mediat është brengosëse, ai duhet të përballet me pyetjet’

  • 01/01/2022 | 23:20

‘Qasja e Kurtit me mediat është brengosëse, ai duhet të përballet me pyetjet’

Të pakta janë herët kur kryeministri Albin Kurti gjatë 2021-ës, doli në konferenca për gazetarë ku do të përgjigjej në krejt pyetjet e tyre.


I pari i qeverisë ka shprehur dozë nervoze raste-raste kur u përball me pyetje të ndryshme.

“Tjetrën herë kur të bënë pyetje e di që është pyetësor” kishte thënë Kurti në fund të përgjigjjes në pyetjen se a e di që në Zveçan ekziston murali i gjeneralit serbë të dënuar për gjenocid në Bosnjë, Ratko Mladiq.

Ligjëruesi i medieve në Universitetin Agder në Norvegji, Abit Hoxha, ka thënë se raporti i kryeministrit me mediet është shqetësues.

“ Ai duhet të dal në konferenca më shpesh dhe të përgjigjet në pyetjet që janë të papërshtatshme. Zatën duke u përballur me këso pyetjesh dihet lidershipi i një politikani” tha Hoxha.

Kryeministri, Albin Kurti që u zgjodh në këtë post më 22 mars, për dallim nga dy krerët tjerë të lartë të shtetit presidentes e krye parlamentarit ka mbajtur konferencë për medie për fundvit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë