Loading…

Qe pse Kosova dha provën se është shtet

  • 14/01/2017 | 21:26

Qe pse Kosova dha provën se është shtet

Gazetari i njohur shqiptar, Blendi Fevziu e ka komentuar sot situatën në Mitrovicë, veprimet dhe vendimet e anës kosovare për ta ndaluar trenin që vinte nga Beogradi për në Veri të Kosovës.


Në rrjetin social Facebook, Fevziu ka thënë se Kosova tregoi sot se është shtet i vërtetë për shumë arsye.

Postimi i plotë

“Shtet i vertete behesh kur merr vendime!

Shtet i vertete behesh kur nuk i shmangesh pergjegjesive!
Shtet i vertete behesh kur ke besim tek forca dhe e drejta jote!
Shtet i vertete behesh kur qytetaret e tu ndihen krenar per ty!
Kosova deshmoi sot te gjitha keto. Urime Per vendimin, me i drejti i mundshem. Treni i provokimit duhej te kthehej mbrapsht dhe u kthye” shkruan Fevziu./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë