Loading…

Qendër mjekësore edhe për studentët (Video)

  • 21/02/2017 | 20:18

Qendër mjekësore edhe për studentët (Video)

Muajin e ardhshëm, pritet që të funksionalizohet Qendra e mjekësisë familjare e dedikuar për studentë.


Kështu deklarohen zyrtarë të komunës së Prishtinës dhe Qendrës së Studentëve, duke iu referuar përfundimit të punëve për ta rinovuar atë, raporton KTV.

Projekti u vonua të realizohet për shkak të mungesës së stafit mjekësor. Pengesë u bë mungesa e stafit mjekësor. Megjithatë puna pritet të nisë në fillim të muajit mars.

Këtë qendër që do të japë shërbime shëndetësore për të gjithë studentët do ta menaxhojë komuna. Investimet që janë bërë për të funksionalizuar këtë shërbim kanë kushtuar rreth 10 mijë euro, ndërsa shumë pajisje mjekësore janë marrë nga qendra të tjera të mjekësive familjare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë