Loading…

Qendra Kinematografike bën thirrje për projekte festivalesh

  • 08/03/2017 | 16:44

Qendra Kinematografike bën thirrje për projekte festivalesh

Qendra Kombëtare e Kinematografisë bën thirrje për projkete kinematografike për festivale


Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton të gjithë subjektet, shtëpi kinematografike/producentë, se shpall thirrje për: Projekte kinematografike për festivale kombëtare dhe ndërkombëtare.

Vetëm shtëpitë kinematografike të regjistruara në QKK mund të paraqesin projekte kinematografike për konkurrim. Shtëpitë kinematografike, të cilat do të paraqesin projekte në konkurrim, duhet të jenë të regjistruara në QKK për vitin kalendarik 2017.
Për më shumë mund të vizitoni faqen web të QKK, si dhe link nationalfilmcenter.gov.al/juridik/rregullore-e-qkk-se/,, në të cilën ndodhet Rregullorja e Qendrës Kombëtare të Kinematografisë, ku përshkruhen rregullat dhe kriteret për aplikimin.

Aplikimi i projekteve mund të bëhet online në faqen: www.filmcoproduction.com.

Afati i fundit për depozitimin e projekteve online do të jetë data 31 mars. /gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë