Loading…

Qerim Fazliu votohet për anëtar të KGJK’së

  • 27/02/2017 | 12:01

Qerim Fazliu votohet për anëtar të KGJK’së

Me 70 vota për është zgjedhur Qerim Fazliu anëtar i Këshillit Gjyqësor të Kosovës nga Kuvendi i Kosovës, në seancën e 27 shkurtit.


10 vota kanë qenë të pavlefshme, nga gjithsej 90 deputetë sa kanë votuar, ndërsa 11 vota i ka marr Sadije Gërguri.

Qerim Fazliu është zgjedhur me mandat 5 vjecar anëtar i KGJK-së nga komuniteti jo shumicë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë