Loading…
Qesharake: Policët me mbipeshë dërgohen në kampe që të shkrijnë kilet
  • 14/03/2019 | 10:21

Qesharake: Policët me mbipeshë dërgohen në kampe që të shkrijnë kilet

Policët me mbipeshë në Kinë, janë detyruar që të ‘punojnë’ dy javë në një kamp që të heqin kilet e tepërta, trasmeton Gazeta Metro.


Policët dërgohen në Qendrën e Trajnimit të Policisë Qendrore, e cila gjendet në qytetin qendror të Pak Chong.

Policilët detyrohen të kryejnë me përpikmëri të gjitha aktivitetet fizike në mënyrë që të shkrijnë dhjamin e tepërt.

“Shumë problematike nëqoftëse je një polic i shëndoshë. Punohet dhe lëvizet ngadalë, teksa shkohet për të kryer detyrën”.

Sipas zbatuesit të këtij programi kjo është një gjë shumë e vështirë  dhe e papranueshme nëse je një oficer i ngarkuar me arrestimin e krimininelëve, pasi duhet të jesh i shkathët dhe i shpejtë./gazetametro.net

 

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë