Loading…
Qeveria do t’i jap Rifat Jasharit 1 mijë euro në muaj, makinë dhe shofer
  • 10/08/2018 | 16:28

Qeveria do t’i jap Rifat Jasharit 1 mijë euro në muaj, makinë dhe shofer

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që t’i jap Rifat Jasharit, vëllait të komandantit Adem Jashari, statusin e ”Qytetarit me merita të veçanta”.


Në mbledhjen e 7 gushtit të këtij viti, qeveria e Kosovës miratoi propozim-vendimin me anë të të cilit Rifat Jasharit i njihet statusi i ”Qytetarit me merita të veçanta”, transmeton gazetametro.net

Kështu, Rifat Jasharit i garantohen 1 mijë euro në muaj.

Gjithashtu, ai do të marrë një makinë po edhe një shofer të saj. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë