Loading…

Qeveria e Kosovës miraton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike prej 420 milionë euro

  • 14/07/2021 | 16:36

Qeveria e Kosovës miraton Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike prej 420 milionë euro

Qeveria e Kosovës ka miratuar Pakon e Rimëkëmbjes Ekonomike prej 420 milionë euro, shkruan Gazeta Metro.


Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se kjo pako kap shumën prej 420 milionë eurove.

Murati ka bërë të ditur se ka kategori dhe nënkategori që do të mbështeten nga e njëjta.

“Pakoja do të ketë 420 milionë eurove. Në kuadër të pakove hyjnë edhe bonot e diasporës. Kjo pako përbëhet nga pesë grupe të masave e disa nga to janë Ringjallja e Ekonomisë, mbështetja për shërbimet publike, investimi në infrastrukturë dhe ambient dhe mbështetja për familjet”, ka thënë Murati./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë