Loading…

Qeveria e Kosovës nesër mban mbledhje: Këto janë 16 pikat e rendit të ditës

  • 08/07/2020 | 13:03

Qeveria e Kosovës nesër mban mbledhje: Këto janë 16 pikat e rendit të ditës

Qeveria e Kosovës nesër në mëngjes do ta mbajë mbledhjen e radhës, ku do të diskutohen 16 pika të rendit të ditës.


Mbledhja e nesërme e Qeverisë do të mbahet në orën 09:00, në rend të ditës janë 16 pika.

E një ndër pikat do të jetë edhe Projektligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19.

Gazeta Sinjali i ka siguruar të gjitha pikat e rendit të ditës që do të shqyrtohen në mbledhjen e kabinetit qeveritar. Ato janë si në vijim:

Aprovimi i procesverbaleve dhe transkripteve të mbledhjeve: 4, 5, 6 dhe 7 të Qeverisë së Republikës së Kosovës (ZKM);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit per t’i proceduar Kuvendit të Republikes së Kosoves mendimin lidhur me Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19 ne Territorin e Republikes së Kosovës (ZKM);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për t’i proceduar Kuvendit të Republikes së Kosoves mendimin lidhur me Projektligjin per Masat e Përkohshme per ta Lehtësuar Efektin e Pandemisë COVID-19 (ZKM);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për themelimin e Komitetit Ndërminishror për përzgjedhjen e projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz (ZKM)
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për themelimin e Strukturave të Planifikimit Strategjik (ZKM);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për miratimin e Programit për Komunitete (ZKM);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për themelimin Komisionit Ndër-Ministror për Investime Strategjike (MTI);
Shqyrtimi i Raportit të konsoliduar vjetor për funksionirnin e sistemit të Kontrollit të Brendshem të Financave Publike në Subjektet e Sektorit Publik të Kosovës për vitin 2019 (MF);
Shqyrtimi i Draftit të Koncept Dokumentit për Kompensimin e Viktimave të Krimit (MD);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për ndryshimin e normës së tatimit të akcizes në lëngje dhe vetura hibride (MF);
Shqyrtimi i Nismës për marrëveshjen e grantit për Projektin “Financimi i emergjencës së pandemisë për Kosoven” ne mes te Qeverisë se Republikes se Kosoves dhe Bankës Botërore (MF);
Shqyrtimi i Nismës par marrëveshjen e kredisë për projektin “Kredia emergjente për infrastrukturë vitale” në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës, dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim \ BERZH (MF);
Shqyrtimi i Nismës për negocimin e marrëveshjes së grantit për projektin “Kosova, Autostrada Kijevë – Zahaq: Financimi i rrugës dhe studim institucional” në mes të Qeverisë së Republikas së Kosovës dhe Bankas Evropian par Rindërtim dhe Zhvillim \ BERZH (MF);
Shqyrtimi i Nismës për negocimin e marrëveshjes për zgjatjen e grantit për financimin e projektit “Kosova, Projekti Rrugët Rajonale: Mbështetje për njësitë zbatuese të projektit”, në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim \ BERZH (MF);
Shqyrtimi i Propozim-vendimit për të kërkuar nga Presidenti i Republikës sa Kosovës për autorizimin e Ministres së Financave për nënshkrimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian e parfaqësuar nga Komisioni Evropian, e titulluar “Ndihma Makro-Financiare për Kosovën” (MF);
Të ndryshme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë