Loading…

Qeveria emëron anëtarët e bordeve të “KRU Prishtina” dhe “Ibër Lepenci”

  • 25/06/2021 | 15:19

Qeveria emëron anëtarët e bordeve të “KRU Prishtina” dhe “Ibër Lepenci”

Qeveria e Kosovës ka emëruar sot në anëtarët e bordeve të dy ndërmarrjeve publike, shkruan Gazeta Metro.


Qeveria Kurti ka emëruar anëtarët e përkohshëm të bordit të ndërmarrjes publike KRU Prishtina, të cilët janë Nora Tarfashiku kryesuese, dhe anëtarët Albana Qehaja, Artan Shuku dhe Evetar Zeqiri

Qeveria gjithashtu ka miratuar bordin e përkohshëm të ndërmarrjes publike “Ibër Lepenci” e ata janë Hajrije Morina kryesuese, dhe anëtarët Denis Dautaj, Hyrmet Mydyti dhe Rexhep Podvorica.

Kujtomë, që sot gjithashtu Qeveria e Kosovës e ka votuar rishikimin e buxhetit për vitin 2021. Ministri i Financave, Hekuran Murati, tha se buxheti i rishikuar do të jetë 2 miliardë e 516 milionë euro.

Sipas tij, këto rezultate ishin planifikuar më 2023, mirëpo që po arrihet qysh në këtë vit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë