Loading…

Qeveria kishte planfikuar një shumë më të madhe për Notre Damen, por zhurma e krijuar e zbriti atë

  • 18/04/2019 | 10:57

Qeveria kishte planfikuar një shumë më të madhe për Notre Damen, por zhurma e krijuar e zbriti atë

Shuma e ndarë nga Qeveria e Kosovës si ndihmë financiare për rindërtimin e Katedrales Notre Dame, është 20 mijë euro raporton Gazeta Metro.


Burimet e Gazetës brenda kryeministrit konfirmuar jo zyrtarisht se Qeveria e Kosovës do ta bëjë të ditur këtë në mbledhjes e saj.

Gazeta mëson se Qeveria kishte në plan të ndajë një shumë më të madhe për këtë rast, por pas ‘zhurmës’ që krijua është zbritur shuma.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme por dhe sot politikanë të shumtë kosovarë dolën kundër këtij vendimi të Qeverisë.

Ndër ta edhe kreu i PSD’së, Shpend Ahmeti dhe Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixihku.

Kujtojmë se, për dallim nga shuma modeste nga ana e Kosovës, Shqipëria ka ndarë 100.000 euro për të njëjtin qëllim./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë