Loading…

Qeveria, “lojë milionash” për veteranët

  • 14/02/2017 | 08:06

Qeveria, “lojë milionash” për veteranët

Qeveria e Kosovës nuk komunikon me të njëjtën gjuhë kur bëhet fjalë te mbështetja financiare për kategoritë e dala nga lufta.


Ndryshe flet në Prishtinë e ndryshe në Bruksel, shkruan sot Koha Ditore.

Komisionit Evropian i është kumtuar e dhëna se vetëm 38 milionë euro do t’i ndajë gjatë 2017-s për veteranët e UÇK-së. E Shoqatës së Veteranëve Qeveria ia ka përmendur një shumë tjetër – mbi 44 milionë euro. Në Qeveri nuk kanë dhënë sqarime për këtë lojë numrash.

Shifra prej 38 milionë eurosh është evidentuar në Programin e Kosovës për reforma në ekonomi, që për audiencë e ka Komisionin Evropian.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë