Loading…

Qeveria miraton projektligjin që mundëson zhbllokimin e të hyrave vetanake të komunave

  • 07/06/2023 | 13:16

Qeveria miraton projektligjin që mundëson zhbllokimin e të hyrave vetanake të komunave

Qeveria e Kosovës ka miratuar plotësim-ndryshimin e Ligjit për Buxhetin 2023, ku do zhbllokohen të hyrat  vetanake të komunave të pashpenzuara gjatë viteve të kaluara.


Në mbledhjen e sotme të Qeverisë, u miratua edhe themelimi i muzeut për dokumentimin dhe prezantimin e krimeve të ish Jugosllavisë dhe Serbisë ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Në konferencën për medie, pas mbledhjes së ekzekutivit, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, tha se pas miratimit në dy leximet në Kuvend do t’i hapet rruga edhe ngërçit në Kuvend.

Kujtojmë se ditë më parë kryetarët e komunave i kanë paraqitur shtatë kërkesa Qeverisë.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë