Loading…

Qeveria ndan 150 mijë euro për proteza të veteranëve

  • 28/12/2016 | 11:07

Qeveria ndan 150 mijë euro për proteza të veteranëve

Shoqata e veteranëve të luftës,  ka përfituar mjete me vlerë  150 mijë euro nga Qeveria e Kosovës. Këtë shumë veteranët e luftës e kanë kërkuar për të siguruar protezat për persona të lënduar gjatë luftës.


Qeveria e Kosovës e aprovoi këtë kërkesë, gjatë mbledhjes së sotme e cila ishte mbledhja e 123 për këtë vit.

Ndërsa ministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, për gazetën Metro tregoi se kjo shoqatë ka kërkuar një shumë më të madhe.

“Kanë kërkuar një shumë më të madhe por ne e kemi, vendosur për këtë shumë”, ka thënë Arbrashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë