Loading…

Qeveria ndau 100 mijë euro për Preshevën, reagojnë nga fshati Pogragjë i Gjilanit, që u dëmtuan nga vërshimet

  • 22/06/2021 | 17:06

Qeveria ndau 100 mijë euro për Preshevën, reagojnë nga fshati Pogragjë i Gjilanit, që u dëmtuan nga vërshimet

Arton Fetahu ka reaguar pas lajmit për ndarjen e 100 mijë eurove për Preshevën nga Qeveria Kurti, shkruan Gazeta Metro.


Fetahu, Kryetar i Këshillit të fshatit Pogragjë të Gjilanit ka dërguar fotografitë me dëmet që janë shkaktuar në fshatin Pogragjë të Gjilanit, Fetahu ka pyetur kryeministrin nëse edhe banorët e këtij fshati jetojnë në Kosovë.

Reagimi i tij i plotë:

Qeveria e Kosovës ka ndarë sot mjete financiare në vlerë prej 100 mijë euro për komunën e Preshevës për mbulimin e dëmeve nga vërshimeve.

Pogragja, Sllubica?

Ne z.Kryeminister Albin Kurti a jetojmë në Kosovë?

Edhe Ne kemi pasur vërshime po në të njejten ditë si Presheva.

A jemi taksapagues të Kosovës ?

Të kemi zgjedhur për drejtësi ,barazi ,punsim.

Por edhe të na dalësh në ndihmë kur kemi nevojë.

Po juve deputetëve pse ju kemi votu?./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë