Loading…

Qeveria ndryshon ligjin për konsumatorin, Kurti: Me të rregullohet mbrojtja e konsumatorit

  • 26/10/2022 | 11:25

Qeveria ndryshon ligjin për konsumatorin, Kurti: Me të rregullohet mbrojtja e konsumatorit

Qeveria e Kosovës ka miratuar plotësimin dhe ndryshimin e ligjit për mbrojtjen e konsumatorit.


Në mbledhjen e 102-të me radhë, kryeministri i vendit, Albin Kurti, tha se ky ligj po përshtatet me praktikat dhe në bazë të direktivave të Bashkimit Evropian.

“Me të rregullohet mbrojtja e konsumatorit, përgjegjësitë e tregtarit dhe përgjegjësitë e konsumatorit në blerjen e produkteve të shërbimeve”, tha Kurti.

Ndryshimi i këtij ligji u tha se synon të vë më shumë rregull që do t’i kontribuojë mbrojtjes së konsumatorëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë