Loading…

Qeveria përgatitet për 28 nëntorin, themelon një këshill në nder të përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

  • 26/10/2022 | 11:07

Qeveria përgatitet për 28 nëntorin, themelon një këshill në nder të përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është miratuar propozim-vendimi për themelimin e një këshilli organizativ për shënimin e ditës së shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë.


Kryeministri Albin Kurti e lexoi këtë propozim “për të nderuar këtë festë të madhe kombëtare”.

“Për të nderuar këtë festë të madhe kombëtare, propozoj para jush krijimin e këshillit organizativ që do të ngarkohet me përgjegjësi për realizimin e programeve, ceremonive shtetërore me rastin e kësaj feste dhe këtij përvjetori jubilar”, tha Kurti

Shefi i Qeverisë tregoi se këtë këshill do ta kryesojë ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku.

Këtë 28 nëntor, Shqipëria shënon 110 vjetorin e pavarësisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë