Loading…

Qeveria përkrahë propozim e Kadri Veselit që t’i ndahen 500 mijë euro Kombëtares së Kosovës

  • 21/11/2018 | 15:09

Qeveria përkrahë propozim e Kadri Veselit që t’i ndahen 500 mijë euro Kombëtares së Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka propozuar që Qeveria e Kosovës të ndajë 500 mijë euro për Përfaqësuesen e Kosovës në futboll, për sukseset e arritura deri më tani në Ligën e Kombeve.


Këto suksese kanë bërë bujë në mediat botërore dhe në komunitetin sportiv ndërkombëtar.

Propozim-vendimin e ka prezantuar në Qeveri, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe ai është aprovuar nga kolegët e tij në kabinetin qeveritar.

Veseli edhe me herët kishte premtuar premi për Kombëtaren, madje milionëshe nëse ajo arrin të kualifikohet në Evropian.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë