Loading…

‘Qeveria përveç masave kundër COVID që mund të marrë sot, do duhej të bënte edhe një kërkim falje për qytetarët’

  • 05/04/2021 | 14:00

‘Qeveria përveç masave kundër COVID që mund të marrë sot, do duhej të bënte edhe një kërkim falje për qytetarët’

Drejtori i IKD’së, Ehat Miftaraj, përmes një shkrimi në Facebook tha se Qeveria para se të marrë vendime sot rreth masave të koronavirusit, duhet të bëjë një kërkimfalje, shkruan Gazeta Metro.


Miftaraj, tha se kjo kërkim falje duhet të bëhet pas mbajtjes së fushatës parazgjedhore dhe shkeljes të masave kundër koronavirusit.

‘’ Qeveria perveç masave kunder COVID që mund të marr sot, në vendim do të duhej të shkruante edhe nje KERKIM FALJE per fushaten parazgjedhore dhe shkeljen e masave kunder COVID-19, ndaj çdo te vdekuri dhe te infektuari me kete virus’’, shkroi Miftaraj.

Postimi i plotë:

Qeveria perveç masave kunder COVID që mund të marr sot, në vendim do të duhej të shkruante edhe nje KERKIM FALJE per fushaten parazgjedhore dhe shkeljen e masave kunder COVID-19, ndaj çdo te vdekuri dhe te infektuari me kete virus.

P.S. Ne aspektin juridik nuk ka logjike qe ne vendim te kerkohet falje, sikurse nuk ka pas logjike te mbahen tubimet ne mase gjate pandemise dhe te rrezikohet shendeti dhe jeta e qytetareve per vota./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë