Loading…

Qeveria premton 4 shtëpi për veteranët e UÇK’së

  • 04/04/2017 | 22:19

Qeveria premton 4 shtëpi për veteranët e UÇK’së

Ministri i Punës dhe i Mirëqenies Sociale, Arban Arbrashi, ka premtuar financimin për ndërtimin e katër shtëpive për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.


“Me kryetarin Gucati, sot diskutuam që në kuadër të mundësive ligjore dhe financiare, të bashkëfinancojmë ndërtimin e 4 shtëpive për veteranët e UÇK-së, të cilët nuk kanë banim adekuat dhe janë në gjendje të rëndë sociale”, ka shkruar Abrashi në llogarinë e tij në Facebook.

Ai ka shprehur optimizmin e tij se ky projekt do të jetësohet. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë