Loading…

Qeveria premton se do luftojë ethet hemorragjike në Malishevë

  • 07/03/2017 | 18:35

Qeveria premton se do luftojë ethet hemorragjike në Malishevë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Hajdin Berisha, janë takuar sot në Prishtinë, me kryeministrin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me të cilin kanë biseduar për vazhdimin e trajtimit të etheve hemorragjike krime kongo (EHKK), edhe gjatë vitit 2017.


Kryeministri Mustafa, ka premtuar se do angazhohet, që Ministria e Bujqësisë, të kryej obligimet, sipas strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e EHKK, njofton kumtesa komunale, përcjell gazetametro.net

Pas takimit, kryetari Begaj, ka konfirmuar, se në takim kanë biseduar lidhur me EHKK dhe se kanë kërkuar nga kryeministri i vendit, që të angazhohet, që Ministria e Bujqësisë të kryej obligimet, bazuar në strategjinë nacionale për luftimin dhe parandalimin e EHKK.

Kërkesa për trajnimin e EHKK, ka ardhur, pasi në takimin e Këshillit Ndërministror për trajtimin e EHKK, nga ana e Ministrisë së Bujqësisë, është e bërë e ditur se nuk kanë ndarë fond për spërkatjen e zonave endemike. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë