Loading…

Qeveria rrëzohet sot, zgjedhjet e parakohshme më 11 qershor

  • 10/05/2017 | 11:11

Qeveria rrëzohet sot, zgjedhjet e parakohshme më 11 qershor

Partia Demokratike e Kosovës, në mbledhjet e saj të mbajtura sot, duke filluar me atë të Këshillit të Përgjithshëm, më pas të Kryesisë dhe në fund të Grupit Parlamentar, ka marrë vendim që të votojë pro mocionit të opozitës për rrëzimin e Qeverisë Mustafa. 


Burime të Gazeta Metro nga këto mbledhje bëjnë të ditur, se ky vendim i PDK’së ka ardhur pas refuzimit të LDK’së që t’i përgjigjet kërkesës së Kadri Veselit për 33 nënshkrimet e deputetëve të partisë së tij për ta votuar Demarkacionin.

Rrëzimi i qeverisë Mustafa, gjatë seancës së sotme, vendin e dërgon në zgjedhje më datë 11 qershor. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë