Loading…

Qeveria shqyrton Projektligjin për Ndërmjetësim

  • 07/12/2016 | 09:26

Qeveria shqyrton Projektligjin për Ndërmjetësim

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Republikës së Kosovës u bë shqyrtimi i Projektligjit për Ndërmjetësim.

Ministrja e Drejtësisë Dhurata Hoxha ka thënë se aprovimi i këtij projektligji paraqet njërin ndër ndikimet e drejtpërdrejta të MD për të investuar në strukturën e MD.

“Ky projektligj rregullon procedurat e ndërmjetësimit, kushtet e ndërmjetësuesit, njohjen dhe legjislaturat”, tha Hoxha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë