Loading…

Qeveria sot shqyrton vendimin për pagesën shtesë për punëtorët shëndetësorë

  • 10/11/2021 | 10:45

Qeveria sot shqyrton vendimin për pagesën shtesë për punëtorët shëndetësorë

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës, ku pritet të fillojë nga ora 10:00.


Këtë e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit, përmes një njoftimi për media.

Ndërkohë, Sinjali ka siguruar rendin e ditës për këtë mbledhje, ku janë caktuar 14 pika shqyrtimi.

Në pikën e 12 thuhet se do të shqyrtohet Propozim-vendimi për aprovimin shtesë neto prej 10% e pagës bazë, por jo më pak se 60 euro për punonjësit shëndetësorë të sektorit publik, për muajt nëntor dhe dhjetor 2021.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë