Loading…

Qeveria synon të gjejë zgjidhje për veteranët

  • 14/12/2016 | 08:16

Qeveria synon të gjejë zgjidhje për veteranët

Një grup i përbërë nga përfaqësues të disa institucioneve është duke punuar në draftimin e Projektligjit për ndryshimin e Ligjit për veteranët e UÇK-së, shkruan sot Koha Ditore.

Ky grup punues në të cilin ka edhe përfaqësues të organizatave të dala nga lufta është duke synuar që të gjejë një zgjidhje të pranueshme edhe për veteranët e edhe për buxhetin e shtetit.

Ndryshimet ligjore janë iniciuar nga Qeveria me qëllim që të bëhet ridefinimi i statusit të veteranëve, por edhe i përftimeve të tyre në pensione.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë