Loading…

Qeveria turke: Sulmi në Stamboll ishte terrorist

  • 01/01/2017 | 03:04

Qeveria turke: Sulmi në Stamboll ishte terrorist

Disa orë pas sulmit terrorist në Stamboll ku mbetën të vdekur 35 persona si dhe u plagosën të paktën 40 të tjerë, Qeveria e Turqisë ka dal me deklaratë zyrtare. Qeveria turke thotë se sulmi në klubin e natës në Stamboll ishte sulm terrorist.


Sipas Qeverisë, në sulm ka qenë i  përfshirë  vetëm një sulmues vetëvrasës.

Deri më tash janë konfirmuar 35 persona të vdekur dhe mbi 40 të plagosur derisa në klubin e natës për të festuar Vitin e Ri 2017 ishin qindra persona

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë