Loading…

Qeveria vendos ‘tavanin’ për derivatet e naftës, me këtë çmim do të shiten nga sot

  • 09/09/2022 | 08:45

Qeveria vendos ‘tavanin’ për derivatet e naftës, me këtë çmim do të shiten nga sot

Ministria ka publikuar çmimin tavan për derivatet e naftës për 24 orët e ardhshme.


Nga ajo që vërehet, s’ka ndryshim të çmimit nga 24 orët e kaluara.

Çmimi për një litër naftë është 1 euro e 76 centë.

Teksa për benzinë, çmimi lejohet deri në 1 euro e 36 centë.

Ndërkohë, për gaz çmimi mbetet i pandryshuar nga ditët e kaluara, 0.76 centë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë