Loading…

Qofte të mbushura me vezë

  • 09/06/2021 | 12:04

Qofte të mbushura me vezë

Qofte të mbushura me vezë, Ata janë të shijshëm. Disa qofte të skuqura dhe të mbushura ideal për t’i shoqëruar me një pjatë perimesh, si fillestar apo edhe si aperitiv.


Qoftet janë shumë të pëlqyera, është një pjatë tradicionale, por gjithmonë i përgatisim me salcë. Për të ndryshuar pak, doja t’i përgatisja të skuqura dhe të mbushura, ato ishin shumë të mira dhe ishin shumë të popullarizuara. Ata mbajnë një mish të grirë të stinës për t’i dhënë një aromë të mirë.

Mund të shoqërohen nga një salcë domate që shkon shumë mirë, mund të shoqërohet edhe me ketchup, majonezë ose të përgatitur në salcë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë