Loading…

Qytetarët e Lagjes së Spitalit dhe Mati 1 mbesin pa ujë të pijshëm

  • 03/05/2021 | 16:42

Qytetarët e Lagjes së Spitalit dhe Mati 1 mbesin pa ujë të pijshëm

Si pasojë e pakujdesisë së kontraktuesit të KK Prishtinë , në rrugën “Muharrem Fejza” qytetarët po përballen me mungesë të furnizimit me ujë të pijshëm që nga mëngjesi i ditës së sotme.


Përderisa Operatori Ekonomik i Komunës nuk e ka rregulluar prishjen, ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit të KRU” Prishtina” kanë dalë në terren për sanimin e dëmtimit, me ç’rast pritet të sanojnë shpejt.

Pa ujë të pijshëm janë lagjja e Spitalit dhe Mati 1, njofton KRU “Prishtina”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë